Модерен Жените Списание 2017

Женски тајни: На повеќето интересни и релевантни за жените.

Куќа

францускиот Quiches

Киш - ова е отворен незасладена торта врз основа на јајца и павлака со различни пломби, е француската кујна. Во зависност од рецептот и пополнување и пополнување на бројот на јајца млеко може да се менува како што следува однос е валидна: јајцата треба да биде два пати помала од онаа на вода.

Комбинација на бои во внатрешноста на станот

Внатрешноста има големо влијание врз здравјето и психата, па затоа е неопходно нејзината шема на бои да ги одразува карактерните особини на станарите и да го направи удобниот престој во домот. Бојата влијае на расположението,

Гума за мармалад дома: 4 рецепт

Многу луѓе одбиваат да се купи мастика мармалад поради износот на штетни состојки што се додаваат на сладост. Но, можете да направите дома мастика за мармалад, и со користење само здрави и природни производи.

Вол декор: 20 едноставни опции

Прво на сите, размислете за тоа кој стил може да се припише на дизајнот на вашата соба, бидејќи тоа зависи од начинот на украсување на ѕидовите. Правилно избраната галантерија ќе донесе удобност и добро расположение кон домот. Потребно

Диети

Компир исхрана на шпанска Индијанци

Компир исхрана на шпанска Индијанци
1 до 3 дена. 1,5 кг компири со иста големина исплакнете темелно со топла вода, ставете во тава, и го стави во загреана рерна на 180 ° C. Печете додека

Исхрана минус 60 - рецепти на хармонија

Главната работа е духот! Сакате да изгубите тежина - прилагодете се на долгорочна, континуирана работа. Системот е минус 60, рецепти за јадења кои се погодни за вашата нова диета - ова треба да остане со вас за цел живот.

Како да се губат телесната тежина многу брзо: ефикасна техника без штета

Но, сеуште губење на тежината без штети за здравјето е можно. Ние ќе се обидеме да ви помогнеме да изберете за себе најдобар начин на губење на тежината, што нема да влијае на вашето здравје. Точниот метод на губење на тежината кај мажите и

Исхрана од грејпфрут: правила на употреба

Постојат две најпопуларни диети од грејпфрут. Првата е често наречена диета на Малахов, бидејќи ТВ-презентерот самиот рече во многу програми дека ја тестирал таквата шема на исхрана на себе и верува

Photoshoot

Photoshoot во јасли

Во иднина сезона, една од најпопуларните дестинации во фото снимањето ќе биде фотосесија на сено, бидејќи стил кој фармер стане вистинска тренд.

Фотографии со рози

Рози како и скоро сите девојки. Не е за ништо, бидејќи тие биле "класичен" бои, кои се често претставени на датум, роденден или било кој друг празник, ако не знаете други бенефиции на цвет жени.

Есен девојки фотосесија

Последните топли денови наскоро ќе заврши, но се уште има можност за секоја девојка да организира фото голем пад. Во ова време на слики се добиваат посебно инспириран и нежно, како и шарени, само затоа што природата е искапен во raznotsvete: жолта, црвена, зелена, кафеава и, се разбира, светло сина висок есен небото.

Американ свадба - идеи за фотосесија

Истакнувајќи првата годишнина од вашата свадба, знаете, овој настан има свое име - Американ свадба. Иако само една година може да изгледа како капка во океанот во споредба со иднината, што се одржа рамо до рамо со вашиот брачен другар, сепак, зошто да не се најде друг радосен настан и прослава направи.

Убавина

Јаболков оцет од целулит: подготви себе си

Јаболков оцет е одличен лек за целулитот. Со ова "универзална и корисни течни" можат да се формулираат лосиони и маски, како и се користат за време на масажи и тело обвива.

Топ 6 народни лекови за целулит

Се согласувам, грди жени не постојат, постојат жени со грди кожата. И навистина, не постои ништо што не се наслика една жена убава кадифена кожа затегнат и тенки силуета.

Акни на грбот - како да се ослободи од причините за

Често може да се најде една млада девојка или жена во премиер на животот со прекрасен изглед и добро негувани кожа. Но, никој не сфаќа дека овие жени никогаш не се осмелуваат да се појави на плажа во бикини, а не можат да си дозволат елегантен фустан со длабоко намалување на назад, бидејќи и толку банална, но во исто време, беше навистина непријатен болест што се акни на грбот .

Вакуум масажа бутовите: суштината на постапката

Сигурно сте слушнале за процедура наречена вакуум масажа колковите, кој сега е многу популарен. Што е тоа? Вакуум масажа - сестрано постапка која ги комбинира двете терапевтски и козметички ефект.

Мода

Ориентален мирис за жени

Зачинета ориентален мирис како никој друг нагласи женственост, сензуалност, романтика и страст на жените. Тие се секогаш посебен и незаборавен. Ориентални мириси за да се привлечат жените, маѓепсана, дама заврши превез на сензуалност и мистерија, принудени да се обрне внимание на тоа.

Училиште темноцрвена јакна

Многу институции сметаат дека е неопходно да се воведе училишни униформи. Таквите правила на облекување покажува ученикот што му припаѓа на тимот и го дисциплинира.

Се облекуваат за сала за танцување

Луксузни фустан партнер - тоа е првото нешто што ќе забележите во текот на настапи на сала за танцување. Убава, незаборавни костим помага да се создаде уникатен имиџ, ефикасно надополнува танц, го привлече вниманието на публиката и судиите.

Најубавите фустани за матурска

За матурска девојки не се само купување фустан се допадна. Младите убавина за овој важен настан се обидува да создаде уникатен имиџ. Дизајнерите им помогне на модата кои во својот 17 години сака да изгледа достоинствено, елегантен и поединечно.

Итн

Луксузни плочки: нова колекција на плочки од Роберто Кавали Дома

Во соработка со италијанската фабрика Керамиче Риччета, маестро Кавали разви две колекции од керамички плочки. Невообичаено по природа, слоевитната структура на агата стана инспирација за појавата на

Роберт Патинсон глуми во новиот филм

Тоа се учи дека Pattinson ќе игра улога на офицер на британската армија на Лоренс од Арабија, како и улогата на легендарниот писател и патеписец Маргарет Гертруда Бел доби Наоми Вотс. Во првата верзија на екранот

На програмата на 36-то Москва Меѓународниот филмски фестивал

Организаторите на 36-от Меѓународен филмски фестивал како главна тема се нарекува обид да се идентификуваат авангарда линија, кој се протега од пилот тема филм на векот до модерен дизајн, како што се неурокинин.

Добрите и лошите страни на исхраната на Дукан

Добрите и лошите страни на исхраната на Дукан
Во листата на производи одобрени за употреба со дуќан Исхрана вклучува морска храна, зеленчук, овошје, житарици, па дури и скован храна. Дневната исхрана со овие состојки води до фактот дека

Везана

Ароматични декоративни свеќи со свои раце

Изберете ја формата за свеќа. Можете да направите било каков стаклен контејнер со убава форма и соодветни бои. Ако бојата на стаклото не ви одговара, насликајте ја со обоени бои. Овој контејнер е дизајниран за константна

Животот во боја, или сите за терапија со бои

При изборот на боја, тоа е потребно да се разгледа не само нејзините ефекти врз здравјето, но, исто така, целта на просторијата во која е главната позадина или додаток на тоа. Успешно избраната гама на боја ќе создаде оптимално

"Невен" топката цвет. Чекор Магистер Класа

Во време кога на унапредување на ладно, понекогаш сака да го доведе во расположението куќата цвет. И тоа може да се направи со помош на уметност, или, поточно, уметност оригами.

Како да се направи pothooks со крпеница шиење

Избирање мотив Најлесен начин да се шие крцкање од обоени бели крпи е да се поврзат четири квадрати со иста големина. Можете да ја комплицирате задачата и составите состав од 9 геометриски фигури на помали

Семејството и децата

Кога тој не сака деца

Сонот на секоја жена е љубов сопруг, пријатно гнездо и мали босови деца кои трчаат низ куќата. Но, кога разговарате со вашиот сопруг за децата, тој се обидува да се смее, изгледа или само преведува

Дистрибуција на улоги во семејството. Маж или син?

Сè станува посложено во време кога едно ново дете е родено во семејството. Таткото треба да поминува многу време на работа, обезбедувајќи му на своите најблиски со сè што е потребно. Во оваа ситуација, постарите

Мајка-во-закон: мајка или маќеа?

Мојата свекрва - дека маќеата е странец. Што можете да направите, толку често се случува. Синот беше мајчин, па стана странец. Искуствата и стравовите на мајката за синот се сосема разбирливи. Колку непроспиени часови поминаа кога син му беше болен, колку

Како да се избегне конфликт со родителите

Да, многу често родителите си дозволуваат да бидат непотребни. Впрочем, една работа е совети и инструкции, особено во категориска, категоричка форма која е дадена на мало дете или тинејџер, а сосема друга - кога

Односи

Како да се прошири односите со дечко

Класична опција - релаксирајте малку едни од други. Ова не значи дека треба да се разделите - едноставно не поминувајте неколку дена заедно, но одделно. Посетете роднини, организирајте средба со пријателите

Како да одговорите соодветно на предавството

Првата реакција на една жена може да биде скандал. Тоа не е лошо, а понекогаш и тоа им помага да се ослободат напнатоста, но скандалот мора внимателно да се смета, дека човекот не се заклучи дека сум бил во право и се најде достојна замена за

Како да не се збуни неврозата со љубов?

Неврозата е ментално растројство кое се манифестира како привремено опаѓање на менталните и физичките перформанси, хистерија и опсесии. Оваа состојба ретко произлегува од добар

Тајни и мистерии на женската сексуалност

Прво, обрнете внимание на вашиот изглед. Ако секогаш носите фармерки и испружени џемпери, тешко може да се нарече секси жена. Но, главната работа е женскиот квалитет, кој во првиот

Здравје

Менструација за време на бременоста. Зошто менструалните периоди се јавуваат за време на бременоста?

Ако сте слушнале такви приказни, може да се добие впечаток дека менструацијата за време на бременоста е честа работа, па, можеби, особеност на организмот. Всушност, ова не е така. Но, откако го слушав

Како да го обучувате вашето тело

Како да го обучувате вашето тело
За брзо и ефикасно тренирање на вашето тело, пред сè, со помош на тестови, утврди каква предиспозиција е физичката способност на вашето тело. Тоа е, она што ви е дадено е полесно - оптоварување

Бела ротквица корисни својства

Земја на потекло на овој зеленчук - антички Египет. За време на овој корен семиња исцедено масло. ротквица храната даде робовите кои ги граделе пирамидите.

Тесна вагината е пресуда?

Ако побарате совет на женските форуми, можете да препорачате редовни, иако првично болни секс или специјални вежби со помош на која тесната вагината може да биде