Модерен Жените Списание 2017

Женски тајни: На повеќето интересни и релевантни за жените.

Куќа

Туш кабина наместо бања

Тежеше сите добрите и лошите страни, се уште одлучи да се промени бања на туш? Во овој случај, треба да размислите за кој дизајн да го одберете, земајќи ја предвид големината на тоалетот, неговите карактеристики

Како да се готви Мишо супа дома

Мишо супа беше популарно јадење меѓу Јапонија за околу осум века. Оригиналноста на ова јадење е во тоа што не можат да имаат лажица (која не јапонската беше), и за пиење.

Торта со persimmon

Зрели persimmons е совршен не само за свежа потрошувачка, но исто така и за правење на различни колачи. Ова ги вклучува торта со јаболка, која може да се готви во рерна или multivarka.

Како да се готви полнети патлиџани

Како да се готви полнети патлиџани? Ова прашање може да побара неискусни водителка во есен, кога изненадувачки корисни и вкусна зеленчук се појави на полиците на растителни павилјони.

Диети

Диета на Ангел

Ангел исхрана обезбедува телото со оптимална количина на витамини и минерали, аминокиселини и протеини, што е доволно да се губат телесната тежина без да се загрозат здравјето. Од исхраната се исклучени

Исхрана на кефир за ефикасна губење на тежината

Диетите со употреба на ферментирани млечни производи брзо и ефикасно ви овозможуваат да се ослободите од вишок килограми. Тридневната исхрана Оваа диета е наменета за три дена. Често се користи во форма на истоварување.

Диета за кафе

Кафето не само што ги подобрува менталните перформанси и концентрацијата. Поради своите својства, за време на исхраната, метаболизмот се забрзува, апетитот се намалува, нивото на шеќер во крвта се намалува

Рајс исхрана "Стакло ориз"

Овој метод на губење на тежината е многу тежок и тежок за спроведување, па затоа се држи повеќе од 3 дена и не се препорачува да се враќа во него почесто од еднаш во 10 дена. Оваа диета е одлична

Photoshoot

Сликите на камин

Камин - тоа е неверојатно удобно парче, кои не само што се загрева, но, исто така, создава посебна атмосфера во собата. Сликите на камин превиди магичен, атрактивни, пријатни и топло.

Како да се научат да се земе слики?

На развојот на дигиталната технологија доведе до фактот дека речиси секоја куќа има камера, која е секогаш при рака. Сега нема потреба да се планираат патување во студиото, во секој случај да ги користат услугите на професионален фотограф, да потрошат пари.

Слики во ретро стил

Гроздобер слики, вонредни носии и накит снимен на нив, секогаш се восхитуваат и интерес на гледачот. Слики во ретро стил ќе ви помогне да се фрлам во ерата на 20-тите - 80-тите години на минатиот век.

Слика пукаат на покривот

Незаборавно искуство гарантира за вас, ако се одлучите на овој photoset. Чувството на опасност, авантура и зачудувачки погледи - сето тоа заедно нема да остави никого рамнодушен.

Убавина

Парафин на раце: чекор по чекор инструкции

Како голем број жени се справи со зборови да се каже дека тоа е невозможно. И да се справат со домашната работа и со јавноста, и везана, а детето утеши и сакан пат.

Трајна шминка за очи

Содржина: Mezhresnichny тетоважата Тетоважите Тетоважи стрелка со засенчување трајна шминка за фотографија очи: Во последниве години, најголема популарност добијат постојан око шминка.

Како да се ослободите од екстра килограми без напор

Дали е можно да се губат телесната тежина брзо и лесно? Тоа прашање е подигната од страна на илјадници жени. За жал, за да се постигне импресивни резултати доста тешко, без тешкотии. "Ако почнете да се губат телесната тежина, пристапот кон ова прашање одговорно" - барем така мислев, гледајќи се во огледало.

Коса Мерилин Монро

Мерилин Монро остави зад себе легендарниот наследство - гламурозен имиџ кој е копиран од многу, вклучувајќи познати личности. Косата во стилот на Мерилин Монро и црвени усни, во нашето време, исто така, да остане неверојатно секси, привлекување и маѓепсувачка сите мажи.

Мода

Што да се носат на клубот?

Тоа не е никаква тајна дека местото каде што можете да се забавувате, многумина веруваат дека ноќните клубови. Посета на институции од ваков вид претпоставува во гардероба на облека, кои одговараат на одреден кодекс на облекување.

Како да се поправи на ремените за чорапи?

Претходно чорапи се додаток исто жените, но сега тие биле заменети со хулахопки, станува се повеќе и повеќе популарен и удобно облека. И покрај тоа, чорапи се симбол на женственоста, а со тоа ги игнорира овој додаток не е достоен за тоа.

Цитрусни мириси за жени

Забелешки на цитрус во пирамидата на вкусот го прават тоа повеќе свежи, понекогаш тие ги обезбедуваат сладост и киселост. А цветни-цитрус вкусови најмногу спортуваат природата, весели, оптимисти и креативни.

Жените кожени палта

Со децении, последователни женски кожни јакни и палта се една од најпопуларните видови на облека. Промени се предмет на стил, стилови, модели, бои, но материјалот е уште од најпопуларните.

Итн

5 препреки кои го иритираат интервјуто

5 препреки кои го иритираат интервјуто
Идеално, работодавци мора да бидат способни да комуницираат учтиво со секој подносител на барање, без оглед на тоа дали тој дојде да се населат на шефот на правната служба или секретарот. Но, за жал, ова не е секогаш случај. Грубост

Светска мапа на активни вулкани

Светска мапа на активни вулкани
За време на ерупцијата, топла магма од цревата се издига на површината на Земјата и е изгаснат под огромен притисок. Атмосферата се испушта тони чад и пепел, кои долго време го блокираат пристапот до сонцето

Од службата

Од службата
Прво, отворете го прозорецот или прозорецот и пуштете свеж воздух во кабинетот. Клима, грејачи, електрични котлиња - сите овие уреди се фатални за кислород, па затоа е потребно за мозокот да работи. Пристап

Ангаженски прстен Пронаоѓач: Tiffany стан за монтирање венчални прстени

Со помош на новата апликација Тифани, можете да се обидете на било кој ангажман или венчален прстен на куќата за накит. За да го направите ова, треба да ја преземете апликацијата, да сликате од вашата рака и потоа да ја оцените,

Везана

Како да шиете покривка на кревет со свои раце

Одлучете прво кој тип на превез сакате во вашата спална соба. Прекривката може да биде едноставна, во облик на ќебе. Нејзините рабови можат да бидат украсени со рингли - ова е за романтични спални. И ако сте доволно

Стакло сликарство дизајни

Мода за декорација на стари работи и да ги искористиме повторно дојдоа до нас од западните земји. Таа е предизвикана од тенденцијата на природата на здравствената заштита. За помали работи и фрли ѓубре на животната средина.

Дизајн на градината и градината со свои раце

Дизајн околината со своите раце Прв реконструкција околината, се направи план, проверете на него во граничната област, наведете дел од светлината, локацијата на патеки, зелени зони и влез, како и

Тапан од картон со свои раце

Оваа игра ќе им овозможи на вашето дете со помош на здружението да се здобијат со знаења за едно од обемните геометриски тела. Учениците на возраст од 3-5 години лесно можат да се сетат на нови информации ако се поврзани во нивното разбирање

Семејството и децата

Како да ја сакаш твојата свекрва

Свекрвата е лицето кое го воспитало вашиот сопруг, затоа мора да се третира со почит и разбирање. Не можеш секогаш да ја сакаш твојата свекрва, бидејќи, всушност, таа е непознат за тебе, со нејзините ставови

Неуспешен брак или развод - што е подобро?

Причините за поттикнување на брачните другари да спасат неуспешен брак, масата. Прво, ова се обични деца, за кои разводот може да стане траума. Сепак, да живееме со родители кои немаат топло чувство еден кон друг,

Гостин брак: Предности и недостатоци

Една од главните предности на бракот за гости е можноста да се продолжи со треперење и нежна врска повеќе. Впрочем, отсуството на заеднички живот му дозволува на мажот и жената да останат љубовници, кои со нетрпение

Може ли едно животно да го замени детето

Статистичките податоци покажуваат дека во годината Русите, на пример, трошат повеќе од 7 милијарди долари на деца, а на производи од животинско потекло - повеќе од 1 милијарда. Јазот е голем, но споредлив. Можеби,

Односи

Што мисли за вашата шминка

Се откри дека во време кога една жена гледа на некој предмет, ја анализира и оценува, во процесот се вклучени и двете хемисфери од мозокот. Ова значи дека една жена ќе може да забележи

Неочекувани факти за сексуална статистика

Значи, научниците откриле дека: Редовниот секс е исклучително корисен за општото здравје. Тие не само што го подобруваат имунитетот и придонесуваат за нормализирање на вишокот килограми, туку и го намалуваат прагот на болката на телото.

Пријателски секс со очите на жената

Што е секс за мажи и жени? Физиолошки, тоа е, пред сè, процесот на создавање. Тоа така се случило дека за мажите главната работа е да се даде колку што е можно потомство, а за жените - да се роди здраво

Политеизмот

Полиандрија, се многу ретки атрофиран форма на брак во современиот свет не се случи речиси насекаде, дури и во праисториски времиња, кога луѓето племенското беше полиандрија вообичаено живее

Здравје

Пластична масажа за лице

пластични масажа ефект се должи на фактот дека тоа нормализира лимфни и циркулацијата на крвта, таа го активира на лојните жлезди, има корисен ефект на поткожното масно ткиво слој, лимфните јазли и садови, ги отстранува

Прочистување на домот на црниот дроб

Токсини, црниот дроб се отстранува од крвта се отстранети од неа жолчката. Но, крвта на модерниот човек е толку обременет дека жолчката нема време за чистење на црниот дроб, камења се формираат, затнувањето на телото, човекот почнува да болка често.

Што е фитнес козметика?

Што е фитнес козметика?
Денес во професионалната средина на членовите на фитнес клубовите е добро познато за посебни постапки за зајакнување на скелетни и мускулни поделби на човечкото тело. Решението на овие најважни

Како да се направи на бутовите убава

Како да се направи на бутовите убава
Неколку предложени вежби со редовни вежби ќе помогнат да се намалат колковите во волуменот, да се направат попривлечни и тенки, да ги донесат мускулите во тон. И бидејќи овие вежби влијаат